Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 19 Kasım'da meydana gelen sel afetinin ardından Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın talebi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) ekipler ilçeye gelmiş ve çalışmalarına başlamışlardı.

Posbıyık ve ekibi, Kaymakam Yapıcı'yı ziyaret etti Posbıyık ve ekibi, Kaymakam Yapıcı'yı ziyaret etti

İBB'nin Karadeniz Ereğli'ye desteğinin sürdüğünü bildiren Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ekibine teşekkür etti.

Posbıyık; "19 Kasım’da yaşadığımız afet sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Değerli Dostum Ekrem İmamoğlu tarafından gönderilen 37 personel, 21 araç iş makinesinden oluşan destek ekipleriyle işbirliği içerisinde çalışmalarımız devam ediyor. 

Bugün de İBB Mahalli İdareler Koordinatör Yardımcısı Yağmur Geygel Oral,  Mahalli İdareler Koordinatör Yardımcısı Osman Cayak ve İBB İSKİ Beykoz Şube Müdürü Oğuz Kaya ve teknik ekibimiz bir araya geldik.  Kendilerini kentimizde görmekten büyük mutluluk duydum.
Afet sonrası yapabileceğimiz çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.
Başta İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere tüm ekibe şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi