AK Parti'de, belediye başkan aday adaylığı başvuruları nedeniyle görevlerinden istifa eden Kdz. Ereğli ve Gökçebey İlçe Başkanlarının yerine yeni başkanlar 1 Aralık Cuma günü (yarın) yapılacak olan temayül yoklaması ile belirlenecek. Temayülde öne çıkacak isim veya isimlerin yerine, yeni ilçe başkanlarının atama ile belirlenmesi de söz konusu.

Sesli: "Festival için esnaftan para istemeyeceğiz" Sesli: "Festival için esnaftan para istemeyeceğiz"

AK Parti'den yapılan açıklama şu şekilde; "Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuruları nedeniyle görevlerinden istifa eden Ereğli ve Gökçebey İlçe Başkanlarımızın yerine yeni atamalar yapılmadan önce ilçe teşkilatlarımızda temayül yoklaması yapılacaktır.
Temayül yoklamaları, Gökçebey ilçemizde 10:00 - 12:00, Ereğli ilçemizde 14:30 - 17:30 saatleri arasında yapılacaktır.
Temayüle; İlçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe yedek yönetim kurulu üyeleri, İlçe belediye meclis üyeleri, İlçe kadın kolları başkanı ve yönetimi, İlçe gençlik kolları başkan ve yönetimi, belde başkanları, belde kadın kolları başkanı, belde gençlik kolları başkanı, belde belediye başkanları, Mahalle başkanları, Köy başkanları, İlçe koordinatörü, Önceki dönem ilçe başkanları, İlçe il genel meclis üyeleri katılacaklardır."

Editör: Haber Merkezi