Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan Recep Yalçın, besleyip büyüttüğü ineğini satarak, parasını depremzedelere bağışladı.

Yedigelli Köyü’nde yaşayan Yalçın, parasını depremzedelere bağışlayacağını açıkladığı ineğini bir süre önce satılığa çıkardı. Önceki gün ineğini 8 bin liraya satan Yalçın, parasını depremzedelere ulaştırılmak üzere, ziyaret ettiği Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz'a teslim etti.

Alaplı Kaymakamı Yılmaz, 8 bin lirayı AFAD'ın depremzedelere yardım hesabına aktararak, dekontunu da Yalçın'a verdi.

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, bir fabrikada işçi olarak çalışan Recep Yalçın'ın depremzedelere yardımda farklı bir tercihte bulunduğunu ifade ederek; "Kendisi, sahibi olduğu ineğini satarak bedelini bana teslim etmek istediğini ifade etti. Ben de bu bedeli AFAD hesaplarına aktaracağım. Bu süreçte bir kez daha insanımızın örnek yardımlaşma ve dayanışma çabalarını gördük. Kardeşimin bu yardımı bizim için çok değerlidir. Böyle bir felakette de kardeşimiz sahip olduğu ineği satarak depremzedelere ulaştırılmak üzere bize teslim etti. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum, kutluyorum kendisini. Böyle yardımsever kardeşlerimize bütün kapıların açılmasını Allah'tan niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.

Recep Yalçın da depremzedeleri gördüğünde çok etkilendiğini anlatarak, biz tok yatarken depremzede kardeşlerimizin aç yatmasını istemediğim ve onların hallerini anladığım için besleyip büyüttüğümüz ineğimizi satarak Allah rızası için depremzede kardeşlerimize bağışladık. Biz birlik beraberlik içinde olduğumuz için bize de bu yardımı yapmak düşerdi." dedi.

Editör: Haber Merkezi