İŞKUR Sanal İstihdam Fuarı, işverenlerle iş arayanları buluşturmaya hazırlanıyor. Online olarak işverenlerin, iş arayanların ve öğrencilerin buluşması amacıyla organize edilen fuar, 24-25 Mayıs 2023 tarihlerinde https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr/login adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Fuara isteyen herkes katılım sağlayabilecek.

13’ü Kdz. Ereğli’den olmak üzere Zonguldak genelinde 51 firmanın katılım sağlayacağı, iki gün sürecek fuarda, kurumsal markaları tanıtmak, personel teşvikleri hakkında bilgi almak, personel ihtiyacına yönelik özgeçmiş havuzu oluşturmak, iş başvurusunda bulunanlarla online görüşme yapmak ve  eleman ihtiyacını karşılarken network ağını da geliştirmek mümkün.

Vatandaşlar, Sanal Fuar tarihlerinde https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr/login adresine girerek, katılımcı firmalar ile yazılı veya görüntülü olarak görüşebilecek ve online olarak CV’lerini bırakabilecekler.

Sanal Fuarı ziyaret etmek isteyen iş arayanların izleyeceği adımlar şu şekilde sıralandı:

1) Cep telefonu, bilgisayar veya tabletinizden https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr/login adresine girin,

2) Kayıt olun,

3) Fuar tarihlerinde size gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın,

4) Profilinize önceden hazırladığınız CV’yi yükleyin veya yeni CV oluşturun,

5) Katılımcı firma yetkilileri ile görüşün, firmalar ile iş ve meslek danışmanları tarafından düzenlenecek seminerlere katılarak iş arama süreçleri ile işgücü piyasasına ilişkin bilgi düzeyinizi artırma imkanına sahip olun,

6) İstediğiniz firmaya CV’nizi bırakın.

Editör: Haber Merkezi