Alaplı Şehit Recep Turan Ortaokulu öğrencileri, Sosyal Bilgiler Dünyası adı altında hazırlamış oldukları materyallerden sergi açtılar.

Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergi, büyük ilgi gördü. Öte yanda sergi ile öğrenciler ziyaretçilerine önemli bilgiler aktardı. Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Atalay Karakırık; “Yıl boyunca sosyal bilgiler dersinde öğretmenlerimizin öğrencilere yaptırdığı materyaller için sergi düzenledik. Öğrencilerimiz de öğrendiklerini sunmuş oldular” dedi.

Sergiyi gezen Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, öğrencilerle tek tek görüşerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrencilere başarılar dileyen Çevik, burada yaptığı açıklamada; “Sosyal bilgiler dünyası olarak ismini vermişsiniz, çok güzel bir isim. Bizler okulumuz Şehit Recep Turan Ortaokulunu başarılana alıştık. Okulun ismini hep başarıları ile duyuyoruz. Zeka oyunları, matematik olimpiyatları ve diğer yarışmalarda öncü olduğunu biliyoruz. Sizlere rehberlik yapan öğretmen ve idarecilerinizi tebrik ediyorum, başarılanın devamını diliyorum” dedi.

sergi2

sergi3

Kaynak: iha