Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Unutulmaz Film Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Unutulmaz Film

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, vefatının 31. yıl dönümünde anılıyor.

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel, Mumcu'nun ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada; "Uğur Mumcu’yu, miras bıraktığı demokratik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti için verdiği mücadele ile anacağız" dedi.

Erel'in açıklaması şöyle:

"24 Ocak 1993 yılında aracına konulan bombanın patlatılması sonucu katledilen Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu 31. Yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Aydın kimliği ve başarılı meslek hayatıyla gazeteci olmasının ötesinde ömrünü Türkiye'nin çağdaşlaşma ve gelişme mücadelesine adayan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, yazıları ve eserleriyle kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur.
İnsanlara fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmalarını öğütleyen Uğur Mumcu; araştıran, sorgulayan ve korkusuzca mesleğini icra eden bir gazeteciydi. 
Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yılmaz savunucusu, araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’yu ölüm yıl dönümünde miras bıraktığı demokratik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti için verdiği mücadele ile anacağız.
Bu düşüncelerle; özgürlük, barış ve demokrasinin yılmaz savunucusu, Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının 31. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.
Bir Keskin Kalem, Bir Kırık Gözlük, Yürekli Yiğitlere Armağan Olsun.
Vurulduk ey halkım unutma bizi.. 
Bizi UNUTMA.. 
Saygıyla, özlemle UĞUR MUMCU…"

Editör: Haber Merkezi