İşveren tarafını temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile yaptığı görüşme sonrası: "Bizim görüşümüz, hızlı bir şekilde üçlü mutabakatla bu süreci tamamlamak. Şahsi arzum, bayrama girmeden sürecin tamamlanmasıdır." dedi. 

Memur ve emeklisinin 2 yıllık maaş zamları belli oldu Memur ve emeklisinin 2 yıllık maaş zamları belli oldu

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, yarın saat 14.00'teki ilk toplantıyla başlayacak olan ve milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücretle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüşme gerçekleştirdi.
Görüşme sonrası açıklamada bulunan Akkol, şunları söyledi:

"Asgari ücretin güncellenmesine ilişkin beklenti var. Yarınki komisyon çalışmalarını bekliyoruz. Bizim görüşümüz, hızlı bir şekilde üçlü mutabakatla bu süreci tamamlamak. Şahsi arzum, bayrama girmeden sürecin tamamlanmasıdır.
Önceki bakanımızın "500 dolar" beyanatı oldu, başka para birimiyle asgari ücret belirlenmiyor. Komisyon her şeyi dikkate alıyor. Burada bir iyi niyet var. Enflasyon düşüş trendinde, buna rağmen ara dönem artış yapılmasında mutabıkız. İstihdamı da aksatmayacak, sürdürülebilir, dengeli, çalışanın ve işverenin beklentisini dikkate alan bir tutar. Türkiye Cumhuriyeti'ndeyiz, TL konuşacağız. Hızla ülke gündeminden bu konuyu çıkaralım. İşveren desteğinin artırılarak devam etmesi talebimizi bakana ilettik. Devletin böyle bir desteği artırarak vermesi önemli. Ücretlerin asgari ücret kadar kısmından vergi alınmıyor, bu uygulamanın da güncellenerek devam etmesini istiyoruz.” diye konuştu.